Оглавление Видео опыты по химии На главную страницу


Химия и Химики № 2 2012
Предварительный вариант

Про підручник Г.А. Лашевська, А.А. Лашевська Хімія. 11 клас

(лист до редакції)

Обнаружив ошибку на странице, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter


Добрий день, шановна редакція!
Я розумію, що всі ми "переживаємо" (не хвилюємось, а живемо) чергову освітню реформу. І за заявами наших чиновників, мабуть ця реформа не остання. Я розумію профілізацію шкіл - це дає можливість учням обирати напрямок свого навчання. Я розумію, що програми з хімії абсолютно різні для академічного та рівня стандарту. Я вже звикла до думки (та привчаю до цієї думки батьків школярів), що учні, які будуть мати з хімії 12 балів на рівні стандарту в 11 класі, не зможуть здати ЗНО.

Я не розумію одного: як можна вивчати хімію в 11 класі на рівні стандарту за підручником Г.А. Лашевської? Шановні редактори, ви його бачили?!


Ст. 23
Г.А. Лашевська, А.А. Лашевська Хімія. 11 клас

Ст. 27
Г.А. Лашевська, А.А. Лашевська Хімія. 11 клас

Ну а ця схема на ст. 71 була вже останньою краплею
Г.А. Лашевська, А.А. Лашевська Хімія. 11 клас
Я не скажу, що прискіпливо читаю статті в "Хімії" в надії знайти помилку, але нам, вчителям, вони впадають в око. Я не пам'ятаю жодного випадку, коли б у вас в журналі була написана невірно формула. А тут на одній схемі 4(!) помилки. І це ще не кінець підручника.

Не знаю, хто відповідає за зміст підручника, який для багатьох дітей - єдине джерело інформації. До речі, щоб там не говорили про школярів, та для них шкільний підручник - дійсно авторитет.

Я вже не говорю про поліграфічну якість цієї книжки. Не хочу сканувати - все рівно нічого не побачите - на ст. 71, нижче, наведена структурна формула, мабуть, хлорофілу. Розпізнати, що це таке, можна лише інтуїтивно…

І насамкінець. В продажі шкільних підручників з хімії я не зустрічала. За новою програмою в школу надходили такі книги: Хімія-7,8,10 (Попель П.П., Крикля Л. С.), Хімія-9 (Буринська О.Г.), ну і Хімія-11 (Лашевської Г.А.). Підручники Павла Петровича - найкращі! Звичайно, це незаконно, але в мене є електронна копія Хімія-11, яку я з задоволенням прочитала сама та "перекинула" своїм учням. До речі, файл з цією книгою з мережі зник (ну незаконно це все!).

Ось так сердито починаю писати вам в цьому році. Але, "і це мине…".

Богданова Вікторія, вчитель хімії


<Доска позора (№6 2011)>
<Учебники по химии> [Отправить сообщение об ошибке]